Ach ten Internet. Przed półroczem solennie obiecałem sobie i Czytelnikom, iż już nigdy, przenigdy nie będę się wdawał w polemiki z krążącymi weń treściami. Dotąd miałem styczność raczej z tą ciemną stroną  internetowej mocy – pseudomedycznymi treściami, mitami, agresją pod pozorem dyskusji. Jednak czas zrobił swoje – teraz miałem przyjemność zapoznać się z wieloma prawdziwie wartościowymi blogami naukowymi.

Co ciekawe – tematem wielu z nich są właśnie pseudomedyczne cuda, naciągacze, szaleństwo leczenia “przez internet” itp. Są ludzie, którzy nie mogą wokół tego przejść obojętnie, zawsze chcą wtrącić coś od siebie. Zaliczam się właśnie do nich. Nie chcąc “dewastować” serwisu z treściami  niezbędnymi dla moich Pacjentów – zdecydowałem się na”blogowanie” w systemie blogów WordPress.

W blogu o tytule nomen omen “Globalny Śmietnik” będę się zajmował tematami mniej związanymi z endokrynologią, konkretnymi wiadomościami o chorobach i sposobie ich pokonywania, bardziej z problemami nauk medycznych i biologicznych, systemu ochrony zdrowia i  pacjenta –  widzianymi w krzywym zwierciadle internetu, mediów, reklamy i mody. Pierwsze wpisy dotyczą antykoncepcji, selenu i jodu. Zapraszam do lektury i ewentualnej  polemiki!

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

You may use these HTML tags and attributes: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>